Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení turnaje - SLÁVIA TOUR

2. 12. 2014

Turnaj 30.11. 2014 - Areál SK SLÁVIA PRAHA
 

  • V pořadí čtvrtý turnaj a v roce 2014 poslední turnaj série SláviaTour nás zastihl v solidní formě a vyrovnali jsme tak naše dosavadní výsledkové maximum, když jsme skončili na pěkném, i když trochu smolném 7. místě.
  • Turnaj se hrál na umělce venku, což v době halových turnajů budilo o mnohých rodičů pochybnosti, zda jejich ratolesti zvládnou předepsanou porci zápasů bez úhony. Počasí však hráčům přálo, neboť bylo sucho, bezvětří a teplota 4 stupně.

 

Základní skupina....

 

FK ÚSTÍ NAD LABEM   0:10   AC SPARTA PRAHA - RUDÁ

Proti vítězi turnaje jsme si moc nezahráli, Sparta je famózním týmem a na první zápas v turnaji jsme museli hodně rychle zapomenou a restartovat tak kluky do dalšího zápasu, kde nás čekala domácí Slávie...


 

FK ÚSTÍ NAD LABEM   5:1   SK SLAVIA PRAHA - ČERNÁ

Kluky jsme nabádali, aby zapomněli na první zápas se Spartou a začali turnaj až tímto zápasem. Hráče se nám povedlo namotivovat a do zápasu jsme vlétli jako uragán. Ve 4 minutě vedeme 2:0 a šancí na zvýšení náskoku bylo spousty. V polovině utkání jsme chviličku vypadli z rytmu a Slávie převzala iniciativu, snížila na 1:2 a v následných momentech nás podržel výborný Maxič. A když jsme přežili i největší šanci Slávie na vyrovnání, kdy soupeř nastřelil břevno, mohli jsme se uklidnit, zvýšit aktivitu a výsledkem nám byl gól na 3:1. Do konce zápasu se nám povedlo po pěkných individuálních akcí vstřelit ještě dvě branky. Radost z výhry nad Slávií byla opravdu veliká a zasloužená.

 

FK ÚSTÍ NAD LABEM   8:0   FK METEOR PRAHA VIII

Meteor byl pro nás slaboučký soupeř a s odstupem času můžeme litovat neproměněných šancí, protože dát o dvě branky více - mohlo to všechno dopadnout úplně jinak....

 

FK ÚSTÍ NAD LABEM   2:1   SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE

S týmem, který nakonec skončil na čtvrtém místě jsme předvedli velice dobrý výkon. Do poloviny utkání se hra přelévala od jedné branky k druhé, avšak bez gólového úspěchu na obou stranách.. Nakonec jsme se přeci jen prosadili jako první my a po akci Štěpána zakončil Fery, vzápětí Fery přidal druhou branku a my jsme vedli už 2:0. Dvě minuty před konce se soupeř také prosadil a snížil na konečných 1:2. 

 

FK ÚSTÍ NAD LABEM   2:4   FK DUKLA JIŽNÍ MĚSTO

Hned v prvním střídání vedeme 1:0 po stříleném centru Feryho uklízí míč do branky Štěpa. Byli jsme v očekávání, jestli přidáme i další branky, ale místo toho, aby jsme soupeře přitlačili a zvýšili vedení jsme se stáhli do obrany a bránili. Nefungoval nám útok, a tak se na nás valila jedna šance za druhou, odměnou byla Dukle vyrovnávající branka. Poté jsme se oklepali a Kostička střelou ze střední vzdálenosti strhnul vedení na naší stranu. Bohužel jsme opět polevili a v posledních dvou minutách dostali od Dukly tři rychlé góly. Dukla byla v zápase aktivnějším týmem a po zásluze slavila vítězství.

 

FK ÚSTÍ NAD LABEM   4:1   FK LETY

V Předposledním zápase ve skupině na nás čekali Lety. Soupeř, který dostával poměrně dost gólů. Nám se bohužel podařilo díky prefesorské hře Štěpána a Feryho vsítit jen čtyři, oba dva útočníci řešili své šance lehkovážně a to nás stálo větší brankové hody...

 

FK ÚSTÍ NAD LABEM   0:3    FC VIKTORIA PLZEŇ

Do posledního zápasu ve skupině jsme vstupovali jako největší favorité, kteří doprovodí Spartu do finálové skupiny. Plzni se na turnaji moc nedařilo, a když jsme si připustili, že na posledním turnaji SláviaTour jsme právě Plzeň porazili 7:2 , tak jsme všichni věřili, že i tentokrát se nám podaří zopakovat podobný výsledek... Bohužel všechno bylo úplně jinak, Plzeň nás přejela neskutečným způsobem a naši hráči si museli mnohdy připadat jako tyčky na slalom. Hráli jsme hrozně v křeči a i kdyby se hrálo půl hodiny, tak branku nedáme. Je to škoda, že klíčové zápasy nezvládneme, ale i to je zkušenost, pro nás všechny.

 

  • Konec základních skupin a nám zbyli jen ,,oči pro pláč,, podruhé za sebou jsme do finálové skupiny jen těsně nepostoupili... Na třetím turnaji SláviaTour nám chyběli jen dvě branky a tentokrát to byla pouze jedna branka navíc, která by nám zaručila postup mezi smetánku turnaje, tedy do skupiny o první až čtvrté místo. Nedá se nic dělat, zklamání bylo na klukách strašně moc znát, ale je to cenná zkušenost, kterou zúročíme třeba hned na dalším turnaji v Hradci, nebo v Praze...

 

Skupina o 5-8.místo

 

FK ÚSTÍ NAD LABEM   4:3   FK MOTORLET PRAHA 

Soupeř z Motorletu a náš výborný výkon, kluci se ze zklamání rychle oklepali a v zápase se silným soupeřem předvedli řadu pěkných týmových i individuálních akcí a po zásluze zvítězili. Za zmínku stojí individuální akce Kostičky, kdy využil své rychlosti a mrštnosti a pohotově zakončil.

 

FK ÚSTÍ NAD LABEM   0:3   FK KOLÍN

Poslední zápas v turnaji a naše noční můra z Kolína laugh Na Tour jsme se s tímto soupeřem potkali 3x v boji o 5-8. Místo a bilance je žalostná, máme dvě prohry a jednu remízu. Nutno podotknout, že Kolín i v tomto zápase prokázal svou obrovskou kvalitu a v zápase dominoval. Nám se podařilo vyrovnat hru až v posledních minutách, ale ani přes pár šancí se  nám nepovedlo vstřelit gól a podruhé v turnaji jsme vyšli gólově naprázdno. My však jednou ten Kolín porazíme cheeky

 

Slovo Závěrem :

  • Turnaje SláviaTour mají velikou kvalitu a náš tým dokázal nejen sobě a Vám rodičům a fanouškům našeho týmu, že se může rovnat - ba dokonce vyhrávat nad špičkovými týmy z celé republiky, ale hlavně dokázal svým soupeřům, že s Ústím se musí počítat a získal si tak respekt soupeřů. To je to nejcennější co nám tato série turnajů přinesla!!!  
  • Do všech čtyř turnajů zasáhlo celkem 17. hráčů z celého 27. členného kádru.
  • VÝBORNĚ BORCI - A ONO TO PŮJDE!!!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář