Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poprvé na velkém zahraničním turnaji a hnedka to cinklo

9. 9. 2015

Na náš první velký zahraniční turnaj nás pozvali naši kamarádi z pražské Sparty a při té představě, že se budeme moci porovnat se Slovenskou špičkou jsme na toto pozvaní velice rádi kývli, a jak se později ukázalo, byla by chyba toto pozvání nepřijmout.

 

Na turnaji jsme odehráli 13 velice kvalitních utkání, kde nebylo lehkého soupeře, naši hráči museli každý zápas odmakat na 110% - tento turnaj bych kvalitou přirovnal k českému Ondrášovka cupu, tudíž umístění kterého jsme dosáhli je fantastické a zcela zasloužené!!!

 

Skupina


FK Ústí nad Labem - MŠK Žilina 4:1

 • První zápas byl z naší strany opatrný, ale velice dobře zvládnutý. Zvučného soupeře jsme téměř k ničemu nepustili a vyvarovali jsme se zbytečných chyb.

FK Ústí nad Labem - ŠK Slovan Bratislava 0:2

 • Proti Slovanu Bratislava jsme chtěli navázat na naší aktivní hru z předešlého zápasu, nicméně soupeř nás zaskočil vyčkáváním na naše chyby, které dokázal potrestat...

FK Ústí nad Labem - FK Dukla Bánská Bystrica   4:2

 • Do dalšího utkání jsme šli s jasným cílem zvítězit a zapomenout na předešlé prohrané utkání. Brzy se ujímáme vedení 3:0 a po zbytek zápasu si tento náskok bezpečně hlídáme.


FK Ústí nad Labem - FC Baník Ostrava   5:0

 • První český soupeř a náš výkon graduje. Výborně zvládnutý zápas.

FK Ústí nad Labem - FK Pohronie Žiar nad Hronom   2:1

 • Domácí tým měl opravdu na své straně všechny zúčastněné osoby, počínaje diváky a konče nepřesnou rozhodčí, která nás ,,řezala,, od prvního do posledního hvizdu. Dlouhou dobu v tomto utkání prohráváme 0:1 , ale síla mužstva se za pomoci skandování našich fanoušků ukázala v pravý moment, a ve 13. minutě vyrovnáváme, aby jsme mohli v 15. minutě otočit výsledek v náš prospěch. Kluci si dokázali, že jsou psychicky velmi silní - vítězství v tomto zápase bylo pro naše sebevědomí v další fázi turnaje velmi důležité.

 

FK Ústí nad Labem - AC Sparta Praha rudí   3:4

 • V šestém utkání na turnaji narážíme na výbornou Spartu. Kluci povzbuzení výhrou v předešlém utkání na svého soupeře vlétli a díky vysokému napadání se sice šťastně, ale zaslouženě ujímáme vedení 2:0, a když v 5. minutě zvyšuje Štěpán po krásné individuální akci na 3:0 měli jsme všichni v hlavách jediné, vydržet a nepodlehnout strachu z vítězství. Bohužel se nám nepodařilo udržet vysoké tempo a dostali jsme se pod velký tlak, ze kterého pramenili naše chyby a jak bývá u letenských zvykem, tyto chyby trestali a ve 13. minutě bylo vyrovnáno na 3:3.  Když už jsme si všichni mysleli, že si po zásluze rozdělíme body za remízu 3:3 přišla pár vteřin před koncem nechytatelná pumelice z poloviny hřiště, která rozhodla o vítězství Sparty. Jak jsme se shodli s trenéry Sparty, tak právě tento zápas patřil k tomu nejlepšímu co mohl turnaj na Slovensku nabídnout, i přes prohru musíme být spokojení, že dokážeme s nejlepším týmem v republice sehrát vyrovnanou partii.

FK Ústí nad Labem - MFK Detva   6:3

 • Tento zápas byla jedna velká tragédie z obou stran. Místo toho, aby jsme uštědřili soupeři pár přesných zásahů, tak zcela nepochopitelně se necháme uspat jejich nefotbalovostí a vrchol všeho byla vyrovnávající branka na 3:3 z výkopu brankáře. Naštěstí jsme si včas uvědomili o co hrajeme a soupeře stačili svou chytrostí přehrát.

FK Ústí nad Labem - 1.FC Tatran Prešov   1:1

 • Těžký zápas skončil dělením bodů a nám tak nezbývalo než v posledním zápase na turnaji porazit těžký tým z Maďarska.

FK Ústí nad Labem - Sajóvölgye Focisuli   3:1

 • Nesmírně těžký zápas s houževnatým a hlučným soupeřem z Maďarska jsme zvládli. Opět jsme si utkání zkomplikovali rychlou inkasovanou brankou, nicméně jsme si dokázali už podruhé na tomto turnaji, že naše psychická síla je obrovská a proti zdržujícímu soupeři jsme dokázali výsledek otočit a přivést tak Maďary do stavu bezmoci.

 

= 2. místo ve skupině za Spartou - postupujeme do bojů o 1 - 8. místo na turnaji (neseme si s sebou 6 bodů za vítězství nad Žilinou a Maďary)

 

skupina 1-8


FK Ústí nad Labem - AS Trenčín   3:1

 • V této části turnaje už nebylo nač šetřit síly, každé utkání bylo nesmírně těžké a celá kabina věděla, že pokud chceme hrát o medaile musíme tři ze čtyř zápasů vyhrát. Proti Trenčínu jsme působili na hřišti sebevědomým dojmem a zápas zvládli na výbornou. První tři body z finálové skupiny nás nakopli a medaile byla blízko.

FK Ústí nad Labem - MFK Senec   1:0

 • I přes přicházející únavu jsme tento zápas zvládli a nedovolili bezchybnou obrannou hrou soupeři jakkoliv ohrozit naší branku. Medaile byla tak blízko jako z Ústí do Neštěmic :-)

FK Ústí nad Labem - Sparta Praha bílí   0:3

 • Na Spartu bílou jsme si věřili, očekávali jsme od hráčů stejně aktivní hru jako v zápase proti Spartě rudé. Jenomže vstupujeme do utkání velice ustrašeně a hned v 7 vteřině prohráváme 0:1 a obraz hry se obrací, Sparta je nahoře a Ústí dole, posupem času dostáváme od Sparty další dva zásahy.

 

Výsledky ve finálové skupině po tomto kole zapříčinili to, že už před posledním utkání na turnaji bylo jasné, že Sparta bere zlato a stříbro a Ústí vytoužený Bronz!!!!!

 

FK Ústí nad Labem - FK Hodonín    1:1

 • Hráči samozřejmě o jistotě medaile nevěděli a pořád jsme je udržovali v tom, že nesmíme v tomto utkání v žádném případě prohrát! Když běžela už poslední 15. minuta a kluci se mě zeptali, jestli nám stačí k medaili remíza a já jim odpověděl, že ano začali všichni hlasitě povzbuzovat rozhodčí k ukončení zápasu ,,pískej konec, pískej konec,, Rozhodčí snad poprvé na turnaji pískla v náš prospěch a zápas opravdu ukončila a naše bujaré oslavy mohli vypuknout. :-)

 

JSEM PYŠNÝ NA SVŮJ TÝM

Umístění:
1. Sparta Praha bílí
2. Sparta Praha rudí
3. FK Ústí nad Labem
4. MŠK Žilina
5. Sajóvölgye Focisuli
6. AS Trenčín
7. FK Hodonín
8. MFK Senec
9. ŠK Slovan Bratislava
10. ŠK Novohrad Lučenec
11. FK Dukla Praha
12. FK Pohronie Žiar nad Hronom
13. 1.FC Tatran Prešov
14. FK Junior Košice
15. FC Baník Ostrava
16. FK Dukla Bánská Bystrica
17. MŠK Rimavská Sobota
18. DAC Dunajská Streda
19. FC Spartak Trnava                                                                            20. MFK Detva

 

Soupiska našeho týmu:

1) Denis Stupka
2) Matěj Malina
3) Jakub Vico
4) Marek Valenta
5) Dan Žídek
6) Marek Žídek
7) Tomáš Gregor
8) Lukáš Feriančík
9) Štěpán Mužík
10) Jan Kůstka
11) Samuel Kmoch
12) Tomáš Mácháček
13) Jakub Herda
14) NAŠI RODIČOVÉ - DĚKUJEME ZA FANDĚNÍ !!!!
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Arma,arma armička....

(Ála Macháčková, 9. 9. 2015 22:07)

Super zážitek, skvělá atmosféra a krásný výsledek.... Děkujeme!!!

Super

(Víťa, 9. 9. 2015 8:21)

Bronz je super, Kuba se z úspěchu spoluhráčů radoval :-)