Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ondrášovka Cup - 4. Místo

25. 5. 2016

Dne 21. - 22.5. se naši borci zůčastnili již podruhé neoficiálního mistrovství republiky jménem Ondrášovka Cup.

 

Turnaj se odehrál ve fotbalovém areálu SK Benešov. Do centra turnaje jsme odcestovali již tradičně den předem, tak aby jsme se mohli na turnaj důkladně připravit. Azylem nám byl malebný pension v dosahu Benešova.

Sobota :

Do turnaje jsme vstoupili vítězství nad Slovenským týmem MŠK Žilina a na vítězné vlně se vezli další dva zápasy (Jablonec, Prostějov), dobře rozehrané utkání jsme měli i s domácím SK Benešov, ale vedení 2:0 jsme neudrželi a nakonec zápas skončil remízou 2:2. V dalším utkání nás čekal tým z Hlinska, který jsme přehráli a zaslouženě vyhráli. Před obědem jsme sehráli asi nejhezčí utkání proti Spartě Brno, která sice podstatnou část zápasu vedla, ale Ústečtí hráči soupeře mačkali jak šťovík a jen díky nepřesné koncovce jsme utkání nedovedli do vítězného konce, ale z naší strany  to bylo moc pěkné utkání.

Po obědě nás čekalo kvarteto těžkých utkání, prvním byl soupeř z těch nejtěžších AC Sparta Praha, můžeme se bavit, že nás v tomto utkání poškodil rozhodčí, kdy za stavu 1:0 pro soupeře nepískl jasnou penaltu, která mohla nasměrovat utkání do jiných sfér, nestalo se tak a tento zápas po dobrém výkonu prohráváme. Druhým v řadě byla pražská Slávia, z naší strany upracované utkání, které vyrovnáváme z přímáku v posledních vteřinách. Třetí z pražských celků nám byla Dukla Praha, zase se vracíme do herní pohody a po delší době strháváme vítězství na svou stranu, které nám s předstihem tří kol zajistilo, že v nedělních bojích se náš tým představí ve zlaté skupině. Čtvrté bylo těžké utkání s týmem Dynamo České Budějovice. Sebeuspokojeni z dosavadních výsledků prohráváme. V posledních dvou utkáních sobotního dne jsme potřebovali hráče dostat do psychické pohody, tak aby jsme si závěrečná utkání proti Baníku Ostrava a Slovanu Liberec užili. Úkolu jsme se zhostili na výbornou a zejména v zápase se Slovanem Liberec jsme předvedli exibiční výkon, který vygradoval devíti přesnými zásahy do Liberecké sítě.

Vytyčený cíl, a to postup do zlaté skupiny jsme splnili, a tak jsme se mohli těšit na nedělní zápasy s těmi nejlepšími soupeři v republice. Navíc jsme si přinášeli do této skupiny úctyhodných 13. bodů za 4 výhry, 1 remízu a 1 porážku.

 

!!! HOLA - HOLA - ZLATÁ SKUPINA VOLÁÁÁÁ !!!

 

Konečná skupina A

zaklad_a_por_final-1.jpg

 

Konečná skupina B

zaklad_b_por_final-1.jpg

 

Po příjezdu na pension probíhá sprcha a lehká procházka ke zdejšímu rybníčku, kde jsme sehráli soutěž  v hodu kamenem do vody, protáhli se a šli zpět do svých apartmánů.

 

Neděle :

13281798_790562581043506_1540962267_n-1-.jpg

Do zlaté části turnaje vstupujeme na děleném druhém až čtvrtém místě. Prvním soupeřem nedělního programu nám je Slezský FC Opava. A dá se říct, že tak jak jsme skončili sobotní část turnaje, tak jsme i začali tu nedělní porci zápasů. Utkání nás baví a postupně v Opavské brance končí pět našich přesných zásahů. Povzbuzeni výhrou v prvním zápase jsme očekávali druhé utkání, a to proti silným Pardubicím, kteří nás před měsícem porazili v Kochánkách - čas na odvetu se nachýlil a po téměř bezchybném výkonu vítězíme. Ve třetím utkání dnešního dne se proti nám postavila Vysočina Jihlava, která měla stejně jako my v zádech dvě vítězství. Utkání to bylo velice pěkné a vyrovnané se štěstným koncem pro nás. Štěstí se k nám však otočilo zády v zápase proti Klokanům z Vršovic, Bohemka hrála jednoduchý přímočarý fotbal a trestala každou naší chybu, v neděli to byl náš nejhorší zápas a vysoká prohra naše hráče vrátila zpátky na zem.

Tabulka se rozdělila na horní a dolní polovinu, zatímco Sparta Praha dominovala celému turnaji. O druhé až šesté místo byl ještě velký boj, kdy 6. tým dělily od toho 2. pouhé 3 body. My v tuto chvíli figurovali na třetím místě.

Dalšího nesmírně těžkého soupeře jsme měli v Hradci Králové, zápas skončil bezbrankovou remízou, kdy si obě mužstva připsala po jedné veliké příležitosti, kterou nevyužila. V zápase se Sigmou Olomouc jsme relativně brzy vedli 1:0, ale Sigma svou trpělivou hrou obrátila utkání ve svůj prospěch.

Před posledním zápasem ve zlaté skupině náš tým spadl na nepostupovou 5. pozici a jen výhra nad Zbrojovkou Brno nám mohla zajistit postop mezi Final Four turnaje! V poklidném tempu jsme Zbrojovku porazili a tak se mohli těšit na vyvrcholení celého turnaje s účastí týmu FK Ústí nad Labem.

zlata_por_final-1.jpg

 

Semifinále :

Ještě před samotném výkopem jsme měli tu čest na hřišti spolu s náma přivítat prvoligovou rozhodčí Synot ligy paní Lucii Rathajovou, která má za sebou rozhodování ženské Ligy Mistryň, Mistrovství Evropy, ale i Světa a bude Českou Republiku zastupovat na letních Olympijských hrách v Riu. Nyní rozhodovala utkání mezi FK Ústí nad Labem a FC Hradec Králové. Do utkání lépe vstupuje Hradec a po naší individuální chybě prohráváme, brzy se nám však podařilo herní projev i samotný výsledek vyrovnat. V tu dobu si troufám tvdit, že jsme byli lepším týmem, což jsme mohli náhle potvrdit. Ve zlomovém momentě utkání se téměř v tisíci procentní šanci objevil Denis, ale z těsné blízkosti přestřelil branku. Po tomto momentu se už nedostáváme do větší příležitosti, naopak Hradec se z přímého kopu raduje a svou aktivitou v závěru utkání navýšil skóré o dvě branky.

 

o 3. místo :

V souboji o třetí místo se Sigmou Olomouc jsme nedokázali kluky dostatečně namotivovat a prohráváme zcela zaslouženě, i když věřím, že kluci nechali na hřišti maximum svých sil.

 

konecne-umisteni-v-hlavnim-turnaji-u9_stranka_1.jpg

 

Slovo závěrem :

Pro klub jakým je FK Ústí nad Labem je umístění na 4. místě Republikového Mistrovství mladší přípravky ročníku 2007 obrovským úspěchem. Možná až časem si samotní hráči a trenéři uvědomí jakého velikého výsledku dosáhli. Samotné kvalifikace se zůčastnilo 28 týmů z celé republiky (MFK Vítkovice,Baník Sokolov, MFK Frýdek Místek, 1. HFK Olomouc, SK Kladno a další) hlavního turnaj dalších 26 týmů, což zdůrazňuje nádherné umístění našich malých borců. Z 54 účastníků 4. MÍSTO.

Jsme nesmírně pyšní na náš tým. Za víkend jsme odehráli 21 neskutěčně těžkých utkání, kluci i sáhli na dno svých fyzických, ale i psychických sil a dokázali si, že jejich fotbalová píle v trénincích přináší své ovoce. Možná jsme malilinko zklamaní, že jsme nedosáhli na vytouženou medaili, která by byla splněním velkého snu, ale alespoň máme motivaci do dalšího ročníku. My se vrátíme a slibuje, že budeme lépe připraveni a tu medaili jednou získáme :-)

Chtěli bychom poděkovat  moc našim rodičům, kteří podpořili naše hráče skvělým fanděním, které nám musel kdejaký tým závidět, i díky Vám jsme si tento víkend užili plnými doušky.

 

Výsledky :

FK ÚSTÍ NAD LABEM 2:1 MŠK Žilina

FK ÚSTÍ NAD LABEM 4:0 FK Jablonec

FK ÚSTÍ NAD LABEM 4:1 SK Prostějov

FK ÚSTÍ NAD LABEM 2:2 SK Benešov

FK ÚSTÍ NAD LABEM 2:0 FC Hlinsko

FK ÚSTÍ NAD LABEM 1:1 Sparta Brno

FK ÚSTÍ NAD LABEM 0:2 AC Sparta Praha

FK ÚSTÍ NAD LABEM 1:1 SK Slávia Praha

FK ÚSTÍ NAD LABEM 2:1 Dukla Praha

FK ÚSTÍ NAD LABEM 1:3 Dynamo České Budějovice

FK ÚSTÍ NAD LABEM 2:1 FC Baník Ostrava

FK ÚSTÍ NAD LABEM 9:1 FC Slovan Liberec

FK ÚSTÍ NAD LABEM 5:1 Slezský FC Opava

FK ÚSTÍ NAD LABEM 2:1 FK Pardubice

FK ÚSTÍ NAD LABEM 1:0 FC Vysočina Jihlava

FK ÚSTÍ NAD LABEM 0:5 Bohemians Praha 1905

FK ÚSTÍ NAD LABEM 0:0 FC Hradec Králové

FK ÚSTÍ NAD LABEM 1:3 SK Sigma Olomouc

FK ÚSTÍ NAD LABEM 3:1 FC Zbrojovka Brno

Semifinále :

FK ÚSTÍ NAD LABEM 1:3 FC Hradec Králové

O 3. místo :

FK ÚSTÍ NAD LABEM 1:5 SK Sigma Olomouc

  • podtržené zápasy můžete vidět na webu tvcom.cz

 

Soupiska hráčů :

Malina Matěj,  Stupka Denis, Kůstka Jan, Kočvara Filip, Živný Cyril, Valenta Marek, Žídek Marek, Žídek Dan, Barát Jan, Maxa Michal ml, Mráz Lukáš, Feriančík Lukáš, Dominik Piálek, Matěj Kulhánek, Jakub Rajchert

Trenéři :

Michal Maxa st, Jiří Strnad

 

Zde přikládám odkazy na videa s rozhovory

 

Rozhovor s týmem :

 

Po zápase FK Ústí nad Labem : FK Pardubice

 

Ohlasy po utkání o bronz :

 

Ohlasy trenérů po utkání o bronz :

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Velká gratulace. Drželi jsme vše, co jsme měli...

(Ála Macháčková, 26. 5. 2016 10:17)